8500 Pápa, Teleki u. 2. +36 89 510 560 weores@papaitk.hu

Bronzérem a Tollaslabda Országos Diákolimpián

Május 12-14 között (péntek-vasárnap) került sor a Tollaslabda Diákolimpia Országos Döntőjére „A” és „B” kategóriában. A versenynek az idei évben is Kiskunfélegyháza adott otthont. Iskolánkat kettő versenyző képviselte a „B”, és egy versenyző az „A” kategóriában.
A verseny számunkra pénteken, a „B” kategória II. - Szabó Viktória (4.a) - és III. - Németh Noémi (5.a) - korcsoportos lányok versenyszámával kezdődött. A mezőnyben a lányok inkább a versennyel való ismerkedés, illetve a tapasztalatszerzés céljából vettek részt. A mezőny számukra kicsit nehéznek bizonyult, de játszottak nagyon jó mérkőzéseket is. Viki két találkozón is el tudott venni egy-egy játszmát ellenfelétől. Nóri egy mérkőzésen erőnyerőként szerzett győzelmet. A végső helyezésekbe nem tudtak érdemben beleszólni, a mezőny végén zárták a versenyt.
Az „A” kategória küzdelmei szombaton kezdődtek. Szabó Sára (7.a) a III. korcsoportos lányok mezőnyében egy győzelem után a korosztály jelenlegi legjobbjától ugyan vereséget szenvedett, de a mutatott játéka bizalomra adott okot az elődöntőre. Ott az első szettet sikerült is megnyerni Sárának. A második szettben sokat hibázott, és a végén elment a játszma. A döntő összecsapásban sajnos Sára pontatlanul játszott, és 21/17 arányban elvesztette a játszmát, ezzel együtt a mérkőzést is. Maradt a bronzéremért való küzdelem. Szoros csatában, de itt ismét jó játékot mutatva 2/1 arányú győzelemmel Sára a Magyar Bajnokság után a Diákolimpián is megszerezte a harmadik helyezést.
Gratulálok mindegyik versenyzőnknek!
A gyerekeket Horváth Attila és Szabó Norbert készítette fel és segítette a versenyen.